MİXT TİP İDRAR KAÇIRMA

Karışık tip idrar kaçırma (mikst inkontinans): Hem stres hem de sıkışma tipi idrar kaçırmasının birlikte bulunduğu durumdur.
 
Taşma tipi idrar kaçırma (overflow inkontinans): Üretra (idrar torbasından dışarıya açılan yol) içerisinde olan bir darlık ya da tıkanıklık sonucu ya da idrar torbasının kasılamaması ve kendisini boşaltamaması sonucu idrar miktarının gittikçe artması, idrar torbasında yeterince yüksek basınca ulaştıktan sonra bir bardaktan suyun taşması misali dışarı idrar kaçması durumudur.
 
Devamlı tip idrar kaçırma (continue inkontinans): Hastanın yapısal bir bozukluğundan (böbrekten gelen idrar kanalının idrar kesesine değil de vajen içerisinde bir yere açılması gibi) ya da daha önceden geçirdiği radyoterapi/operasyon gibi bir tedaviden sonrası idrar torbasında oluşan bir delikten hastanın kontrolü dışında, devamlı olarak idrar sızması durumudur.
 Yukarıda bahsettiğimiz idrar kaçırması tiplerinin tedavisi sırasında ilaç tedavisi kullanabileceğimiz tek tip sıkışma tipi idrar kaçırmadır. Diğer tiplerin tedavisinde çoğu zaman bir cerrahi veya minimal invaziv yani elektirik stimulasyon,lazer gibi pelvik tabani destekleyen bir işlem yapmak gerekmektedir.